Baseball | |
Andrew Dillon | MASCAC All-Conference Second Team |
Adam Izzo | MASCAC All-Conference Second Team |
Tim LaConte | MASCAC All-Conference Second Team |
Steve Smith | MASCAC All-Conference First Team |
MASCAC Player of the Week (4/24) | |
Josh White | MASCAC All-Conference Second Team |
MASCAC Pitcher of the Week (4/24) | |
Softball | |
Kayla Flynn | NCAA Division III New England Regional All-Tournament Team |
MASCAC Co-Player of the Week (4/17) | |
Nicole Hebert | MASCAC All-Conference First Team |
MASCAC Co-Player of the Week (3/27) | |
Katie Holbrook | Bridgewater State College Female Freshman Athlete of the Year |
Louisville Slugger/NFCA Division III All-New England Third Team | |
NEISCA Division III Honorable Mention All-Star | |
MASCAC All-Conference First Team | |
MASCAC Player of the Week (5/8) | |
Kristen Jackman | NCAA Division III New England Regional All-Tournament Team |
MASCAC Rookie of the Year | |
MASCAC All-Conference First Team | |
NEISCA Player of the Week (5/2) | |
MASCAC Co-Player of the Week (5/1) | |
MASCAC Player of the Week (4/3) | |
Janet Maguire | MASCAC Coach of the Year |
Stephanie Pierce | MASCAC Pitcher of the Week (5/8) |
MASCAC Pitcher of the Week (4/10) | |
Katie Tauber | MASCAC Player of the Year |
MASCAC All-Conference First Team | |
MASCAC Co-Pitcher of the Week (5/1) | |
MASCAC Pitcher of the Week (4/24) | |
MASCAC Pitcher of the Week (4/17) | |
Men's Tennis | |
Matt Charest | Little East Conference Player of the Week (4/10) |
Giovanni Cuscina | Little East Conference Second Flight Doubles Tournament Champion |
Little East Conference Rookie of the Week (4/24) | |
Little East Conference Rookie of the Week (4/3) | |
Jeff Heath | Little East Conference Third Flight Doubles Tournament Champion |
Matt Kelly | Little East Conference Third Flight Doubles Tournament Champion |
Howard Smyth | Little East Conference Second Flight Doubles Tournament Champion |
Track | |
Avery Bouchard | All-New England Division III 10,000 Meter Run (1st Place) |
All-New England Alliance 5,000 Meter Run (2nd Place) | |
All-MASCAC 5,000 Meter Run (1st Place) | |
Chris Clark | All-New England Alliance Shot Put (3rd Place) |
Kiely Cuddihy | All-New England Alliance Shot Put (4th Place) |
All-New England Alliance Hammer Throw (7th Place) | |
Matt Deininger | All-New England Alliance Triple Jump (7th Place) |
All-New England Alliance Long Jump (8th Place) | |
Anna Fegan | All-New England Alliance Shot Put (5th Place) |
All-New England Alliance Hammer Throw (8th Place) | |
Nate Goldrick | All-New England Alliance 10,000 Meter Run (4th Place) |
Nilton Gomes | All-New England Alliance 400 Meter Dash (8th Place) |
Michael Grima | All-New England Alliance 400 Meter Hurdles (5th Place) |
Sarah Hopkins | All-New England Alliance 5,000 Meter Run (3rd Place) |
Chrissy Hrenko | All-New England Division III Heptathlon (5th Place) |
All-New England Division III Javelin (7th Place) | |
Alison L'Heureux | All-New England Alliance 1,500 Meter Run (7th Place) |
Julianne Lord | All-New England Alliance Pole Vault (4th Place) |
Rebekah Lore | All-New England Alliance Triple Jump (8th Place) |
Dan McCabe | All-New England Alliance 10,000 Meter Run (2nd Place) |
All-MASCAC 10,000 Meter Run (1st Place) | |
Anthony Nardozzi | All-New England Alliance 110 Meter Hurdles (5th Place) |
Mark Powers | All-New England Alliance 800 Meter Run (6th Place) |
Rachel Smith | NCAA Division III Automatic Qualifier Heptathlon (4,581 Pts) |
All-New England Division III Heptathlon (1st Place) | |
All-New England Alliance 100 Meter Hurdles (1st Place) | |
All-New England Alliance Long Jump (3rd Place) | |
All-MASCAC 100 Meter Hurdles (1st Place) | |
Whitney White | All-New England Division III Triple Jump (5th Place) |
All-New England Alliance Triple Jump (4th Place) | |
All-New England Alliance 200 Meter Dash (7th Place) |